BARWY OCEANU INDYJSKIEGO

Ocean Indyjski, film przedstawia barwy i nastroje oceanu, jego niebywałą kolorystykę otwartych wód jak również klimaty okolic wysp i portów od Madagaskaru po Indonezję.

GÓRY KRETY

Kreta, początek lipca, w masywie gór Psiloritis jeszcze miejscami leży śnieg. Film przedstawia relację z tygodniowej włóczęgi po górach sięgających blisko 3 tys. m. n.p.m.

MACHU PICCHU

Peruwiańskie Andy kryją wiele miejsc magicznych. Niewątpliwie najpiękniejszym z nich jest zaginione miasto Machu Picchu. Majestatyczne budowle współgrające z potęgą gór wyłaniają się z mgły niczym zjawy inkaskich przodków.

KENIA Listopad 2013

Czerwona  ziemia  Masajów, którzy mimo wkraczającej cywilizacji starają się utrzymać swoje tradycje i jak ich przodkowie żyć w zgodzie z otaczająca naturą. Czerwony strój Masajów ma chronić ich przed drapieżnikami w ten sposób by te nie pomyliły ich ze zwierzyną  łowną. Czerwonymi szlakami przemierzają ludzie i zwierzęta, czerwony pył afrykańskiej ziemi pokrywa wszystko wokół, nawet grzbiety wędrujących słoni.

ZIMA W WELIMOWIE

Nastał czas białej ciszy. Natura okryta białym welonem zamarła w oczekiwaniu czasu rozkwitu.
Królowa mrozów pomalowała drzewa filigranowymi koronkami, niebo stało się jeszcze bardziej błękitne. Wokół cisza i niczym nie zmącony spokój.
Zmierzch przynosi inne kolory, światła lamp ocieplają klimat. Przestrzenie zdają się mniejsze. Nadchodzi noc, królowa mrozów zasypia w chatce wśród gęstego lasu.
Mazurskie Welimowo, nieopodal Ostródy. Zima 2008.

KRAJE: