Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

URUGWAJ / MONTE VIDEO

Monte Video, stolica Urugwaju, krainy zielonych łąk z tysiącami pasących się krów.  Krąży opinia, iż  nie argentyńskie  lecz  urugwajskie steki są najlepszymi na świecie.


CHILE / PUSTYNIA ATACAMA

Jedna z większych pustyń na ziemi (100 x 400 km) jest najsuchszym miejscem na naszym globie. Jednocześnie jest to miejsce niezwykle ciekawe, piękne kolorowe wydmy, barwne wulkany, słone jeziorka i gejzery. Pustynia położone w Chile i częściowo Boliwii na wysokości  500-2000 m.n.p.m. klimat surowy nocą spadki temperatur do około zera stopni w ciągu dnia do plus 30.
Niezwykłą ciekawostką jest, iż w okresie  od września do grudnia skutkiem prądów powietrza z nad oceanu pustynie zasnuwają mgły,. Ta niewielka ilość wilgoci wystarcza dla rozkwitu uśpionej roślinności. Zdarza się, że doliny pustynne w tym okresie są pokryte kobiercami kwiatów. Niestety, byłem tam w marcu w czasie okrutnej suszy.


ARGENTYNA / PATAGONIA

GLACIAR PERITO MORENO, trzeci największy lodowiec świata, położony nieopodal El Calafate w argentyńskiej prowincji Santa Cruz zajmuje obszar ponad 250 km2. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć jak z wielkim hukiem oddzielające sie ogromne bloki lodowca wpadają do morza. 


CHILE / PATAGONIA

TORRES DEL PAINE, ósmy cud świata. Wspaniały masyw górski z główną dominatą trzech wież skalnych. Południowa 2500 m. środkowa 2460 m i północna 2260 m. Park wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO. Liczne jeziora, lodowce, bogata fauna i flora, urocze widoki sprawiają, że jest to jedno z piękniejszych miejsc na ziemi. 


CHILE / EL CALAFATE

Wyprawa na koniec świata. El Calafate, małe miasteczko na Ziemi Ognistej, baza wypadowa w Andy Patagońskie. Krajobraz wysmagany wichrami, niemal księżycowy ale piękny.


KRAJE:

WIDEO