Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

NORWEGIA / TAFJORD

W okolicach Alesund Atlantyk wpływa daleko wgłąb norweskich gór. Storfjorden w kierunku wschodnim zmienia się w Norddalsfjorden by następnie jednym z dalszych błękitnych jęzorów sięgnąć dalej. Tafjorden wchodzi głęboko w góry i kończy się przy maleńkiej wiosce Tafiord. Tutaj tylko z rzadka docierają statki. Turystów też niewiele. Piękna okolica, cisza. Tylko błękit nieba, wody i cichutki szum wodospadów.


NORWEGIA / ATLANTIC ROAD

Droga Atlantycka,  piękny  odcinek  drogi biegnącej wzdłuż szkierowego wybrzeża Norwegii nieopodal Kristiansund. Postrzępiony skalisty brzeg wchodzi daleko w ocean Atlantycki tworząc tysiące małych i większych wysepek. Wiele  niskich,  wyższych  mostów i grobli  łączących  zamieszkałe  skrawki lądu  tworzy niesamowity krajobraz. Droga  kończy  się  w  Kristiansund  długim, podmorskim tunelem. 


BOLIWIA / BOLIWIA'2014

Z cyklu wyprawa na koniec świata.  - Boliwijska część Pustynia Atacama Jeden z najwyższych wulkanów świata - Licancabur ponad 6.000 m n.p.m. Wicunie, płochliwe zwięrzęta których, w przeciwieństwie do lam nigdy nie udało się udomowić.


CHILE / GEJZERY ATACAMY

Trzeba się tam znaleźć przed wschodem słońca. Jest wówczas bardzo zimno, ziemię pokrywa warstewka lodu z opadającej mgły. O wschodzie słońca rozpoczyna się spektakl, dziesiątki gejzerów wystrzela piuropuszami gorącej wody i pary. w zagłębieniach woda wrze, można gotować jajka na twardo i tak też zrobiliśmy przegotowując śniadanie.


CHILE / ATACAMA

SAN PEDRO DE ATACAMA położone na skraju pustyni Atacama niewielkie miasteczko z kameralna, niską zabudową jest bazą wypadową na pustynię. Miasto położone na wysokości 2400 m. Łagodny, suchy klimat. Temperatury w ciągi dnia do 30 stopni jednak nocą zdarzają się nawet 10 stopniowe mrozy. 


KRAJE:

WIDEO