Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

BRAZYLIA / REJS RIO NEGRO

Rozlewiska Rio Negro wnikają głęboko w puszczą amazońską. Rejs tą piękna rzeką to również przedzieranie się przez zarośla by wpłynąć na piękne, wodne polany z kwiatami Viktorii Amazonici.  Po drodze u wybrzeży wioski indiańskie gdzie życie płynie wolno, w rytm leniwego biegu rzeki.

Rio Negro jest najdłuższym, lewym dopływem Amazonki i liczy 2250 km. W krótkim, dwutygodniowym rejsie nie sposób zobaczyć choćby małej cząstki bogactwa flory dorzecza rzeki. Pozostał więc tylko czas na zachwyt widokami zieleni wtapiającej się w niebo i wody Czarnej Rzeki. Na zdjęciach Victoria Amazonica - wielkie liście pływające niczym wyspy, troszkę fauny  i zielone zakątki rozlewiska rzeki.


MAROKO / MAROKO

Wyprawa do południowej części Maroka. Życie w miastach i wioskaach, kozy pasące się na drzewach, hotele w których lepiej nie mieszkać, drogi których końca nie widać, Marokańczycy pogodni lecz nie zawsze chętni do zdjęć. Marokański fragment Sahary. Barwy piasku w zależności od kąta padania promieni słonecznych przebierają różne kolory, od żółcieni w południe do różowego przed zachodem słońca. Gdy zawieje wiatr widocznośc staje się ograniczona a ziarenka piasku chrzęszczą w zębach. MARAKESZ, największy bazar w Maroku. Towarem jest tu niemal wszystko, począwszy od miejscowych produktów poprzez wiedzę tajemną, uzdrawianie dziwnymi metodami, do mody z recyklingu opon Michelin. Ubiory, meble a nawet biżuteria z opon zadziwia pomysłowością. Pasmo gór marokańskiego Atlasu ze szczytem Dżabal Tubkal (4167 m n.p.m.). Najwyższe partie gór nawet latem przykrywa warstwa śniegu, brak tam jakiejkolwiek roślinności. Niższe rejony i doliny zwłaszcza w miejscach okresowych rzek porastają krzewy i palmy daktylowe.


NORWEGIA / DRABINA TROLI

TROLLSTIGEN  czyli   Drabina Trolli taką nazwę zyskał odcinek drogi nr 63, który spadając w dolinę wije się licznymi serpentynami. Droga ta w kierunku południowym do Valldal prowadzi przez niezwykle piękny płaskowyż usiany jeziorkami i wspaniałymi górami.


NORWEGIA / KRISTIANSUND

Kristiansund, miasto położone na kilku wyspach u wybrzeży Atlantyku. Połączenie z lądem długim tunelem podmorskim, który jest początkiem Drogi Atlantyckiej, z drugiej strony wysokim mostem. O każdej porze dnia, w innym świetle te same miejsca miasta wyglądają zupełnie inaczej.


NORWEGIA / TRONDHEIM

Trondheim dawniej Nidaros, miasto powstało w X wieku jako stolica Wikingów. Lokalizacja u ujścia rzeki Nidelvy nad Trondheimfjordem umożliwiała dokonywanie dalekomorskich wypraw. Do dziś w mieście przeważa stara zabudowa drewniana. W okresie letniego przesilenia noc a właściwie zmierzch trwa tu tylko 3 godziny, zaś zimą ciemności trwają blisko 20 godzin.


KRAJE:

WIDEO