Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

GRUZJA / GRUZIŃSKE WSPOMNIENIA

Gruzińskie wspomnienia. Był maj 2013 roku, podróż  z Batumi pod góry Kaukazu skąd jeszcze nie zeszła zima.  Piękny kraj, gdzie można spotkać jeszcze wiele miejsc takimi jak je stworzyła natura. Wiele zabytkowych cerkiewek  z  oryginalnymi freskami i oczywiście gruzińska gościnność winem płynąca. 


POLSKA / TATRY

Jesienna wyprawa w Tatry.  Prognozy wróżą zachmurzenie pełne i deszcze ze śniegiem. Jeszcze raz się okazało, że pogoda w górach jest nieprzewidywalna co widać na zdjęciach. Wspaniała aura zachęcała do przejścia szlakiem żółtym  z Morskiego Oka przez Przełęcz Szpiglasową do Doliny Pięciu Stawów i powrót Doliną  Roztoki. Niestety,  nieopodal znaku na Wrota Chałubińskiego szlak stał się zbyt trudny i trzeba było wrócić.  Głęboki śnieg i nieprzetarty szlak  znacznie utrudniały wędrówkę. W tych warunkach trudno sobie wyobrazić zejście z Przełęczy Szpiglasowej do Doliny Pięciu Stawów. Jednak widoki z krótkiego odcinka jaki udało się pokonać pozostaną niezapomniane. 


GRECJA / WYSPA RODOS

Grecka  wyspa  Rodos.

Miejsce, które jak podają  mity  upodobał  sobie Bóg Zeus. W  porcie  stolicy wyspy dawno nie ma już kolosa rodyjskiego. Mimo, iż tak potężny nie zniósł zdarzających się tu trzęsień ziemi i około  280 lat p.n.e. runął  do  morza.  Jest druga  połowa września  na wyspie już trochę spokojniej a jednocześnie pełnia lata. 


Leszek 2017-03-27 Kwiaty na plaży

NORWEGIA / OSLO

Największy tego typu park na świecie. Norweski rzeźbiarz  Gustaw Vigeland  stworzył 212 kamiennych i brązowych rzeźb obrazujących piękno ciała ludzkiego.  Idea budowy parku powstała w roku 1907 a  prace zakończono już po śmierci artysty w roku 1943.


NORWEGIA / HOLLESLI

HOLLESLI to maleńka miejscowość nieopodal Valldal, położona w północno-zachodniej części Lysefjordu. Tutaj miałem bazę wypadową do zwiedzania najbliższej i dalszej okolicy. O każdej porze dnia i z każdą zmianą pogody ten piękny zakątek wydawał się innym miejscem.


KRAJE:

WIDEO