Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

NOWA ZELANDIA / PAIHIA

Północna część północnej wyspy Nowej Zelandii.

Urocze miasteczko położone nad Pacyfikiem. Łagodny klimat, zieleń niebywale zielona i piękne krajobrazy. Jak widać na zdjęciu nawet hodowany u nas w doniczkach aloes podobnie jak hortensje rosną tam powszechnie i  dziko. Zdjęcia przedstawiają krótki rejs  między pobliskimi wyspami, skrawek parku narodowego z wiekowymi drzewami oraz urocze wybrzeża. 


NOWA ZELANDIA / MURIWAI

Krótka wycieczka nieopodal Auckland.  Muriwai,  czarne plaże nad morzem Tasmana.

Piękne widoki, lecz morze nie zachęca do kąpieli,  kipiel tu panująca przywodzi na myśl diabła tasmańskiego (groźny drapieżca z Tasmanii).  W miejscach do wędkowania w skałach zamontowano specjalne haki aby łowiący ryby wiązali się w celu zabezpieczenia przed porwaniem przez fale, mimo to wielu odważnych wędkarzy pozostało tu na zawsze. Czarny piasek na plaży przypomina, że znajdujemy się w tzw. pierścieniu ognia - pasmo strefy wulkanicznej.   


NOWA ZELANDIA / AUCKLAND

Niedziela, wczesny ranek, lądowanie w Auckland. Pierwsze "dotknięcie" Nowej Zelandii.

Przejrzyste i pachnące kwiatami lub ziołami powietrze. Świat nieco odmienny od naszych przyzwyczajeń. Zieleń bardziej zielona  morze  błękitne  no i jeździmy lewą stroną.
Jest  luty 2017 roku  tutaj  to  schyłek  lata,  pogoda  nieco  zmienna  ale  jest niezmiennie ciepło.
Prezentuję  kilkanaście  zdjęć,  które  według  mnie  oddają  klimat  tego  miasta. 
Auckland  jest  pierwszym  etapem  dwutygodniowej  podróży przez  ten  kraj.  Jutro  odbieram  z  wypożyczalni  auto  i  w drogę...  


CHINY / HONG KONG

Podróż do Nowej Zelandii. Ponad 10 godzin oczekiwania na lotnisku w Hong Kongu skłoniło mnie do zobaczenia tego miasta. Pól godziny pociągiem i jestem w centrum. Jest niedziela, na miejskich trawnikach pośród szklanych wieżowców trwa piknik, wygląda to troszkę irracjonalne ale cóż, miasto wyspa, do najbliższej natury daleko a weekend krótki więc trzeba cieszyć się tym co mamy.


WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA / BOA VISTA

Boa Vista, trzecia co do wielkości Wysp Zielonego Przylądka położona na Atlantyku  około  600 km od Afryki. Niewielka odległość od równika sprawia, że poranek wstaje tu zawsze o godzinie 6 a noc nadchodzi o 18. Kraina wiecznego lata i pięknych, piaszczystych plaż obmywanych błękitnymi falami ciepłych wód Atlantyku. Wspaniałe miejsce do uprawiania sportów wodnych.
Na zdjęciach widzimy piękne plaże,  wrak hiszpańskiego frachtowca Cabo Santa Maria, życie codzienne Sal Rei - głównego miasta wyspy i kilka zdjęć podmorskiej fauny.
Niewątpliwie największa atrakcja wyspy jest położona od strony północnej najbardziej urokliwa plaża "Praia de Copinha" z wyżej wspomnianym wrakiem. Śmiałkom nawet przy niewielkiej fali odradzam nurkowanie przy wraku od strony oceanu, jest to dużą nieroztropnością, którą  niestety popełniłem. Zamiarem było zrobienie kilku podwodnych zdjęć, niestety gdy zorientowałem się czym to grozi pozostał tylko czas na ratowanie życia.  Tym razem Neptun był łaskawy dostałem srogą nauczkę i tylko z niewielkimi  zranieniami  resztką  sił  udało  się  wyczołgać  na  plażę.   


KRAJE:

WIDEO