Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

NOWA ZELANDIA / MILFORD SOUND

Południowa część wyspy południowej, zatoka Milford, nowo zelandzkie fjordy.

Droga do zatoki wiedzie przez góry, czas dojazdu około 5 godzin.  Jest późny poranek, góry zasnuwają jeszcze poranne mgły, widoki  wspaniałe.  Zwiedzanie fjordu możliwe jest tylko  z  wycieczkowego stateczku.  Krótki  szlak  spacerowy wiedzie  tylko  z  parkingu do przystani.
Czym różnią się  od  fjordów norweskich?  W  Norwegii  niewątpliwie  nie ma fok za  to  skały  są  wyższe i bardziej monumentalne,  są  też  liczne  szlaki  górskie. Które  piękniejsze...  pozostawiam  ocenie  oglądających.  


Giga 2017-04-03 Widoki pokazane mnie nie mniej zachwyciły niż w Norwegii. Wodospady są cudowne, takie jak uwielbiam i są foki. Pozdrawiam.
zbigniew 2017-04-24 ogólnie do materiału. Miło mi że mogłem poznać Pana i materiał jaki Pan udostępnił. Dzięki Panu znowu mogłem podziwiać piękną Norwegie i nie tylko. Szkoda, że najpiękniejszy kadr nie odda tego co Pan doznał. Ja tylko swoją wyobraźnią -ale to nie to. Serdecznie pozdrawiam i życzę dalszych wojaży.

NOWA ZELANDIA / MORZE TASMANA

Znów morze Tasmana, nieprzyjazne plażowaniu fale groźnie atakują piaszczyste wybrzeże, pogoda zmienna pada deszcz, za chwile widać błękitne niebo. Morze wyrzuciło na brzeg liczne fragmenty drzew, konary, pnie i korzenie, które przypominają groźne morskie stwory, może zrobił je diabeł tasmański…


NOWA ZELANDIA / QUEENSTOWN I OKOLICE

Wyspa południowa,  Queenstown  znane jest jako stolica przygód Nowej Zelandii i oferuje wiele atrakcji, od skoków bungy do rejsu historycznym statkiem parowym po Jeziorze Wakatipu. Nieodległe  miasteczko Arrowntown, z  okresu  gorączki złota przypomina podobne w Ameryce.

Wjazd kolejką linową Skyline do  restauracji skąd  wspaniały  widok  na  miasto  i  piękną  okolicę.


NOWA ZELANDIA / TONGARIRO

Dalsza droga w kierunku południowym,  rejon Tongariro. Poranne mgły zasnuwają krajobraz lecz niekiedy wyłaniają się piękne  widoki.  Docieram do jednego z górskich jezior i tu słońce przebiło się przez chmury odsłaniając kolorowy plener  Nowej Zelandii o poranku. 


NOWA ZELANDIA / ROTORUA

Jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc wyspy północnej w Nowej Zelandii.  Tutaj naprawdę można poczuć, iż znajdujemy się w pierścieniu ognia. Rotorua i najbliższe okolice stoją na gorącej lawie, która podgrzewa do wrzenia podziemne wody. Skutkiem tego są liczne gejzery i  niecki z gotującym się błotem. Nawet spacerując chodnikami miasta trafiają się pęknięcia w ziemi skąd wydobywa się para.  Pierwsze zdjęcia prezentują okazały budynek muzeum oraz klub krykietowy.


KRAJE:

WIDEO