Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

NOWA ZELANDIA

NOWA ZELANDIA / ROTORUA

Jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc wyspy północnej w Nowej Zelandii.  Tutaj naprawdę można poczuć, iż znajdujemy się w pierścieniu ognia. Rotorua i najbliższe okolice stoją na gorącej lawie, która podgrzewa do wrzenia podziemne wody. Skutkiem tego są liczne gejzery i  niecki z gotującym się błotem. Nawet spacerując chodnikami miasta trafiają się pęknięcia w ziemi skąd wydobywa się para.  Pierwsze zdjęcia prezentują okazały budynek muzeum oraz klub krykietowy.


NOWA ZELANDIA / PAIHIA

Północna część północnej wyspy Nowej Zelandii.

Urocze miasteczko położone nad Pacyfikiem. Łagodny klimat, zieleń niebywale zielona i piękne krajobrazy. Jak widać na zdjęciu nawet hodowany u nas w doniczkach aloes podobnie jak hortensje rosną tam powszechnie i  dziko. Zdjęcia przedstawiają krótki rejs  między pobliskimi wyspami, skrawek parku narodowego z wiekowymi drzewami oraz urocze wybrzeża. 


NOWA ZELANDIA / MURIWAI

Krótka wycieczka nieopodal Auckland.  Muriwai,  czarne plaże nad morzem Tasmana.

Piękne widoki, lecz morze nie zachęca do kąpieli,  kipiel tu panująca przywodzi na myśl diabła tasmańskiego (groźny drapieżca z Tasmanii).  W miejscach do wędkowania w skałach zamontowano specjalne haki aby łowiący ryby wiązali się w celu zabezpieczenia przed porwaniem przez fale, mimo to wielu odważnych wędkarzy pozostało tu na zawsze. Czarny piasek na plaży przypomina, że znajdujemy się w tzw. pierścieniu ognia - pasmo strefy wulkanicznej.   


NOWA ZELANDIA / AUCKLAND

Niedziela, wczesny ranek, lądowanie w Auckland. Pierwsze "dotknięcie" Nowej Zelandii.

Przejrzyste i pachnące kwiatami lub ziołami powietrze. Świat nieco odmienny od naszych przyzwyczajeń. Zieleń bardziej zielona  morze  błękitne  no i jeździmy lewą stroną.
Jest  luty 2017 roku  tutaj  to  schyłek  lata,  pogoda  nieco  zmienna  ale  jest niezmiennie ciepło.
Prezentuję  kilkanaście  zdjęć,  które  według  mnie  oddają  klimat  tego  miasta. 
Auckland  jest  pierwszym  etapem  dwutygodniowej  podróży przez  ten  kraj.  Jutro  odbieram  z  wypożyczalni  auto  i  w drogę...  


KRAJE:

WIDEO