Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

NOWA ZELANDIA

NOWA ZELANDIA / PLENERY

Nowa  Zelandia, jaka jest? W ciągu dwóch tygodni przejechałem ponad 5 tys. km. Zwiedziłem wyspę północna i południowa na tyle ile pozwolił czas i ostrożna jazda lewą strona drogi. Trudno pokazać na zdjęciach ten piękny kraj. Fotografia nie przekazuje nastroju, zapachów, pięknych szerokich panoram i klimatu tego miejsca. To trzeba zobaczyć własnym i oczami. Lasy i puszcze gdzie wstęp jest niemożliwy z powodu gęstości drzew. Drzewa paprociowe wielkości dorodnych palm. Wielkie zielone przestrzenie zwłaszcza w porannym słońcu. Kolorowe jeziora i długo można jeszcze wyliczać.  To  już koniec  nowozelandzkiej przygody  gdzie  mało  czasu  było  na  wypoczynek. Teraz przeskok kilka tysięcy kilometrów na archipelag wysp Fiji,  gdzie  pewnie będzie trochę  czas  na  nic nierobienie:).   


Giga 2017-04-03 Na takiej plaży mogłabym trochę poleniuchować, a później iść na spacer po zielonym lesie. :)

NOWA ZELANDIA / MILFORD SOUND

Południowa część wyspy południowej, zatoka Milford, nowo zelandzkie fjordy.

Droga do zatoki wiedzie przez góry, czas dojazdu około 5 godzin.  Jest późny poranek, góry zasnuwają jeszcze poranne mgły, widoki  wspaniałe.  Zwiedzanie fjordu możliwe jest tylko  z  wycieczkowego stateczku.  Krótki  szlak  spacerowy wiedzie  tylko  z  parkingu do przystani.
Czym różnią się  od  fjordów norweskich?  W  Norwegii  niewątpliwie  nie ma fok za  to  skały  są  wyższe i bardziej monumentalne,  są  też  liczne  szlaki  górskie. Które  piękniejsze...  pozostawiam  ocenie  oglądających.  


Giga 2017-04-03 Widoki pokazane mnie nie mniej zachwyciły niż w Norwegii. Wodospady są cudowne, takie jak uwielbiam i są foki. Pozdrawiam.
zbigniew 2017-04-24 ogólnie do materiału. Miło mi że mogłem poznać Pana i materiał jaki Pan udostępnił. Dzięki Panu znowu mogłem podziwiać piękną Norwegie i nie tylko. Szkoda, że najpiękniejszy kadr nie odda tego co Pan doznał. Ja tylko swoją wyobraźnią -ale to nie to. Serdecznie pozdrawiam i życzę dalszych wojaży.

NOWA ZELANDIA / MORZE TASMANA

Znów morze Tasmana, nieprzyjazne plażowaniu fale groźnie atakują piaszczyste wybrzeże, pogoda zmienna pada deszcz, za chwile widać błękitne niebo. Morze wyrzuciło na brzeg liczne fragmenty drzew, konary, pnie i korzenie, które przypominają groźne morskie stwory, może zrobił je diabeł tasmański…


NOWA ZELANDIA / QUEENSTOWN I OKOLICE

Wyspa południowa,  Queenstown  znane jest jako stolica przygód Nowej Zelandii i oferuje wiele atrakcji, od skoków bungy do rejsu historycznym statkiem parowym po Jeziorze Wakatipu. Nieodległe  miasteczko Arrowntown, z  okresu  gorączki złota przypomina podobne w Ameryce.

Wjazd kolejką linową Skyline do  restauracji skąd  wspaniały  widok  na  miasto  i  piękną  okolicę.


NOWA ZELANDIA / TONGARIRO

Dalsza droga w kierunku południowym,  rejon Tongariro. Poranne mgły zasnuwają krajobraz lecz niekiedy wyłaniają się piękne  widoki.  Docieram do jednego z górskich jezior i tu słońce przebiło się przez chmury odsłaniając kolorowy plener  Nowej Zelandii o poranku. 


KRAJE:

WIDEO