Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA

WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA / BOA VISTA

Boa Vista, trzecia co do wielkości Wysp Zielonego Przylądka położona na Atlantyku  około  600 km od Afryki. Niewielka odległość od równika sprawia, że poranek wstaje tu zawsze o godzinie 6 a noc nadchodzi o 18. Kraina wiecznego lata i pięknych, piaszczystych plaż obmywanych błękitnymi falami ciepłych wód Atlantyku. Wspaniałe miejsce do uprawiania sportów wodnych.
Na zdjęciach widzimy piękne plaże,  wrak hiszpańskiego frachtowca Cabo Santa Maria, życie codzienne Sal Rei - głównego miasta wyspy i kilka zdjęć podmorskiej fauny.
Niewątpliwie największa atrakcja wyspy jest położona od strony północnej najbardziej urokliwa plaża "Praia de Copinha" z wyżej wspomnianym wrakiem. Śmiałkom nawet przy niewielkiej fali odradzam nurkowanie przy wraku od strony oceanu, jest to dużą nieroztropnością, którą  niestety popełniłem. Zamiarem było zrobienie kilku podwodnych zdjęć, niestety gdy zorientowałem się czym to grozi pozostał tylko czas na ratowanie życia.  Tym razem Neptun był łaskawy dostałem srogą nauczkę i tylko z niewielkimi  zranieniami  resztką  sił  udało  się  wyczołgać  na  plażę.   


KRAJE:

WIDEO