Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

BRAZYLIA

BRAZYLIA / REJS RIO BRANCO

Rio Branco, lewy  dopływ Rio Negro liczy 775 km długości i wije się przez puszczę amazońska. Celem wyprawy było dopłyniecie do równika. Niestety stan wody był na tyle niski, że nasz płaskodenny stateczek nie był w stanie dalej płynąć. Przesiadamy się więc w trzy czółna i ruszamy w całodniowy rejs. Po drodze indiańskie wioski i wreszcie namierzony przyrządami RÓWNIK. Rysujemy na plaży krechę dzielącą dwie półkule, potem piknik, trochę radości w ciepłej wodzie i powrót.


BRAZYLIA / REJS RIO NEGRO

Rozlewiska Rio Negro wnikają głęboko w puszczą amazońską. Rejs tą piękna rzeką to również przedzieranie się przez zarośla by wpłynąć na piękne, wodne polany z kwiatami Viktorii Amazonici.  Po drodze u wybrzeży wioski indiańskie gdzie życie płynie wolno, w rytm leniwego biegu rzeki.

Rio Negro jest najdłuższym, lewym dopływem Amazonki i liczy 2250 km. W krótkim, dwutygodniowym rejsie nie sposób zobaczyć choćby małej cząstki bogactwa flory dorzecza rzeki. Pozostał więc tylko czas na zachwyt widokami zieleni wtapiającej się w niebo i wody Czarnej Rzeki. Na zdjęciach Victoria Amazonica - wielkie liście pływające niczym wyspy, troszkę fauny  i zielone zakątki rozlewiska rzeki.


KRAJE:

WIDEO