Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

NORWEGIA

NORWEGIA / GEIRANGER

Geiranger Fjord  jeden z najpiękniejszych fjordów Norwegii, wpisany na listę UNESCO.  Niewątpliwie należy do najbardziej zielonych i chętnie odwiedzanych. Na końcu fjordu miasto o tej samej nazwie - Geiranger. W okolicy wielki wodospad "Siedem Sióstr"  oraz  wyniosły szczyt  Dalnisbba  skąd  wspaniałe  widoki  na rozległą okolicę.  


zbigniew 2017-04-24 Płynąc promem w drodze powrotnej na Floro kapitan oznajmił, że muszą zmienić kurs i popłynąć po jeden samochód. Wydłuży To rejs do Floro o jakieś dwadzieścia minut. U nas to byłoby niemożliwe.

NORWEGIA / ALESUND

ALESUND niewielkie (40 tys. mieszk.) ale jak na standardy norweskie znaczne miasto w regionie Romsdal  stanowi  bramę  do Storfjordem a dalej do Gerangerfjord. Tedy  przepływają wielkie wycieczkowce, które swym ogromem przytłaczają zabudowę  miejska.
W 1904 drewniane miasto doszczętnie spłonęło, odbudowę  z utrzymaniem architektury secesyjnej rozpoczęto w już w następnym roku  dziś  miasto  przechodzi swój kolejny rozkwit
Spokojna  i  uporządkowana zabudowa, piękne otoczenie, szkierowe wybrzeże Atlantyku, piękne oceanarium. Miejsce,  które  polecam  na  2-dniowy pobyt.      


KRAJE:

WIDEO