Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

ANTARKTYDA

ANTARKTYDA / FALKLANDY POŁUDNIOWE

Zdjęcia wykonane na Deception Island w Antarktycznym rejonie Falklandów Południowych  oraz sąsiedniej niewielkiej wysepce z liczną kolonia pingwinów białobrewych.
W początkach XX w. na Deception Island Norwegowie założyli bazę połowów wielorybów. Szczątki jej widzimy na zdjęciach, z poławianych wielorybów i fok w widocznych na zdjęciach kadziach wytapiano tłuszcz służący do lamp oliwnych (nie kopcił) Dzisiaj na tej wulkanicznej wyspie, w Zatoce Wielorybników królują foki bezpiecznie "opalając" się na dowolnie wybranym boku.


zbigniew 2017-04-24 Taki bogaty kraj jak Norwegia żeby nie posprzątał po wielorybnikach to wstyd.

ANTARKTYDA

Po dwudniowych przejściach sztormowych w cieśninie Drake'a o poranku siódmy kontynent przywitał nas spokojnym morzem z pięknym błękitem lodu i nieba.Mijamy majestatycznie płynące góry lodowe o bajecznie fantastycznych kształtach.  Jest lato i temperatura około zera stopni ale to zero jakieś zimne...
Jest pięknie, mimo chłodu trudno oczy oderwać od płynnie zmieniających się widoków. Zdjęcia przedstawiają kanały pomiędzy wyspami i kontynentem Antarktyki, zejścia na lądolód oraz miejscową faunę morska, innej tu niestety nie ma.  


KRAJE:

WIDEO