Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

ARGENTYNA / PATAGONIA

GLACIAR PERITO MORENO, trzeci największy lodowiec świata, położony nieopodal El Calafate w argentyńskiej prowincji Santa Cruz zajmuje obszar ponad 250 km2. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć jak z wielkim hukiem oddzielające sie ogromne bloki lodowca wpadają do morza. 


CHILE / PATAGONIA

TORRES DEL PAINE, ósmy cud świata. Wspaniały masyw górski z główną dominatą trzech wież skalnych. Południowa 2500 m. środkowa 2460 m i północna 2260 m. Park wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO. Liczne jeziora, lodowce, bogata fauna i flora, urocze widoki sprawiają, że jest to jedno z piękniejszych miejsc na ziemi. 


CHILE / EL CALAFATE

Wyprawa na koniec świata. El Calafate, małe miasteczko na Ziemi Ognistej, baza wypadowa w Andy Patagońskie. Krajobraz wysmagany wichrami, niemal księżycowy ale piękny.


NORWEGIA / BERGEN

BERGEN  piękne miasto portowe założone w XI w.  Tuż obok portu drewniane stare miasto z drewnianymi chodnikami. Wąskie uliczki biegnące do portu niewiele zmieniły się w okresie wielu wieków.  Piękny  zespół drewnianej zabudowy Bryggen z  domami o wąskich fasadach zwrócone ku wodzie. Tuż przy porcie  Targ Rybny pod gołym niebem (Fisketorget), gdzie można kupić świeże ryby z okolicznych połowów, zjeść rybne przetwory i kanapki z krewetkami czy też łososiem. 


POLSKA / Szpiglasowy Wierch

Doroczna wędrówka przez polskie Tarty. Październik 2012, tego roku w górach już trochę śniegu i niewielkie oblodzenie.  Pogoda dopisała. Trasa  wiodła  ze  schroniska Roztoka,  Morskie Oko, przełęcz i szczyt Szpiglasowy, Dolina Pięciu Stawów, Kozia Przełęcz do Murowańca. Przepiękne, tatrzańskie widoki i niezapomniane wrażenia.


KRAJE:

WIDEO