Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

ARGENTYNA / IGUACU

Iguacu Falls (nazwa portugalska) czwarty wodospad na świecie co do długości  ( 2.682 m.)  Największy znajduje  się  na  rzecze  Mekong w Laosie i jest  blisko cztery razy dłuższy. (10.783 m.) Grzmot  wody  Iguacu  słychać  z  odległości  kilku kilometrów, wielkość  jego  jest  imponująca,  obrazuje  niezwykłą potęgę  natury, która bez trudu tworzy piękno niedościgłe dla najznakomitszych twórców.           


BRAZYLIA / REJS RIO BRANCO

Rio Branco, lewy  dopływ Rio Negro liczy 775 km długości i wije się przez puszczę amazońska. Celem wyprawy było dopłyniecie do równika. Niestety stan wody był na tyle niski, że nasz płaskodenny stateczek nie był w stanie dalej płynąć. Przesiadamy się więc w trzy czółna i ruszamy w całodniowy rejs. Po drodze indiańskie wioski i wreszcie namierzony przyrządami RÓWNIK. Rysujemy na plaży krechę dzielącą dwie półkule, potem piknik, trochę radości w ciepłej wodzie i powrót.


BRAZYLIA / REJS RIO NEGRO

Rozlewiska Rio Negro wnikają głęboko w puszczą amazońską. Rejs tą piękna rzeką to również przedzieranie się przez zarośla by wpłynąć na piękne, wodne polany z kwiatami Viktorii Amazonici.  Po drodze u wybrzeży wioski indiańskie gdzie życie płynie wolno, w rytm leniwego biegu rzeki.

Rio Negro jest najdłuższym, lewym dopływem Amazonki i liczy 2250 km. W krótkim, dwutygodniowym rejsie nie sposób zobaczyć choćby małej cząstki bogactwa flory dorzecza rzeki. Pozostał więc tylko czas na zachwyt widokami zieleni wtapiającej się w niebo i wody Czarnej Rzeki. Na zdjęciach Victoria Amazonica - wielkie liście pływające niczym wyspy, troszkę fauny  i zielone zakątki rozlewiska rzeki.


MAROKO / MAROKO

Wyprawa do południowej części Maroka. Życie w miastach i wioskaach, kozy pasące się na drzewach, hotele w których lepiej nie mieszkać, drogi których końca nie widać, Marokańczycy pogodni lecz nie zawsze chętni do zdjęć. Marokański fragment Sahary. Barwy piasku w zależności od kąta padania promieni słonecznych przebierają różne kolory, od żółcieni w południe do różowego przed zachodem słońca. Gdy zawieje wiatr widocznośc staje się ograniczona a ziarenka piasku chrzęszczą w zębach. MARAKESZ, największy bazar w Maroku. Towarem jest tu niemal wszystko, począwszy od miejscowych produktów poprzez wiedzę tajemną, uzdrawianie dziwnymi metodami, do mody z recyklingu opon Michelin. Ubiory, meble a nawet biżuteria z opon zadziwia pomysłowością. Pasmo gór marokańskiego Atlasu ze szczytem Dżabal Tubkal (4167 m n.p.m.). Najwyższe partie gór nawet latem przykrywa warstwa śniegu, brak tam jakiejkolwiek roślinności. Niższe rejony i doliny zwłaszcza w miejscach okresowych rzek porastają krzewy i palmy daktylowe.


NORWEGIA / DRABINA TROLI

TROLLSTIGEN  czyli   Drabina Trolli taką nazwę zyskał odcinek drogi nr 63, który spadając w dolinę wije się licznymi serpentynami. Droga ta w kierunku południowym do Valldal prowadzi przez niezwykle piękny płaskowyż usiany jeziorkami i wspaniałymi górami.


KRAJE:

WIDEO