Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

GRECJA / WYSPA RODOS

Grecka  wyspa  Rodos.

Miejsce, które jak podają  mity  upodobał  sobie Bóg Zeus. W  porcie  stolicy wyspy dawno nie ma już kolosa rodyjskiego. Mimo, iż tak potężny nie zniósł zdarzających się tu trzęsień ziemi i około  280 lat p.n.e. runął  do  morza.  Jest druga  połowa września  na wyspie już trochę spokojniej a jednocześnie pełnia lata. 


Leszek 2017-03-27 Kwiaty na plaży

NORWEGIA / OSLO

Największy tego typu park na świecie. Norweski rzeźbiarz  Gustaw Vigeland  stworzył 212 kamiennych i brązowych rzeźb obrazujących piękno ciała ludzkiego.  Idea budowy parku powstała w roku 1907 a  prace zakończono już po śmierci artysty w roku 1943.


NORWEGIA / HOLLESLI

HOLLESLI to maleńka miejscowość nieopodal Valldal, położona w północno-zachodniej części Lysefjordu. Tutaj miałem bazę wypadową do zwiedzania najbliższej i dalszej okolicy. O każdej porze dnia i z każdą zmianą pogody ten piękny zakątek wydawał się innym miejscem.


SZWECJA / GOTEBORG

GOTEBORG lipiec 2016, krótki przystanek na trasie na norweskie fjordy. Miasto nad rzeką Gota założone w XVII w. Bliskość morza i liczne kanały umożliwiają zwiedzanie z poziomu wody. Tramwaje wodne nie należą do tanich ale widoki z takiej wycieczki są interesujące.


NORWEGIA / LYSEFJORD - KJERAG

NORWEGIA 2016. Droga na Kjerag - masyw górski około 1000 m. pionowej ściany nad fjordem. Stąd właśnie skaczą "ludzie ptaki" chwila lotu w specjalnym ubraniu przypominającym nieco nietoperza, i lądowanie ze spadochronem na małym skrawku ziemi tuż nad wodami fjordu.  Obfotografowany głaz zakleszczony miedzy skałami jest jedna z atrakcji tego miejsca. Jednak największe wrażenie robi widok na Lysefjord widziany z tej wysokości. 


KRAJE:

WIDEO