Zamknij
Imię:

Komentarz:


Wpisz tekst z obrazka:

NOWA ZELANDIA / MORZE TASMANA

Znów morze Tasmana, nieprzyjazne plażowaniu fale groźnie atakują piaszczyste wybrzeże, pogoda zmienna pada deszcz, za chwile widać błękitne niebo. Morze wyrzuciło na brzeg liczne fragmenty drzew, konary, pnie i korzenie, które przypominają groźne morskie stwory, może zrobił je diabeł tasmański…


NOWA ZELANDIA / QUEENSTOWN I OKOLICE

Wyspa południowa,  Queenstown  znane jest jako stolica przygód Nowej Zelandii i oferuje wiele atrakcji, od skoków bungy do rejsu historycznym statkiem parowym po Jeziorze Wakatipu. Nieodległe  miasteczko Arrowntown, z  okresu  gorączki złota przypomina podobne w Ameryce.

Wjazd kolejką linową Skyline do  restauracji skąd  wspaniały  widok  na  miasto  i  piękną  okolicę.


NOWA ZELANDIA / TONGARIRO

Dalsza droga w kierunku południowym,  rejon Tongariro. Poranne mgły zasnuwają krajobraz lecz niekiedy wyłaniają się piękne  widoki.  Docieram do jednego z górskich jezior i tu słońce przebiło się przez chmury odsłaniając kolorowy plener  Nowej Zelandii o poranku. 


NOWA ZELANDIA / ROTORUA

Jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc wyspy północnej w Nowej Zelandii.  Tutaj naprawdę można poczuć, iż znajdujemy się w pierścieniu ognia. Rotorua i najbliższe okolice stoją na gorącej lawie, która podgrzewa do wrzenia podziemne wody. Skutkiem tego są liczne gejzery i  niecki z gotującym się błotem. Nawet spacerując chodnikami miasta trafiają się pęknięcia w ziemi skąd wydobywa się para.  Pierwsze zdjęcia prezentują okazały budynek muzeum oraz klub krykietowy.


NOWA ZELANDIA / PAIHIA

Północna część północnej wyspy Nowej Zelandii.

Urocze miasteczko położone nad Pacyfikiem. Łagodny klimat, zieleń niebywale zielona i piękne krajobrazy. Jak widać na zdjęciu nawet hodowany u nas w doniczkach aloes podobnie jak hortensje rosną tam powszechnie i  dziko. Zdjęcia przedstawiają krótki rejs  między pobliskimi wyspami, skrawek parku narodowego z wiekowymi drzewami oraz urocze wybrzeża. 


KRAJE:

WIDEO